Bitva mezi láskou a opuštěním. Proč některé Egypťanky opouští své děti?

V zemi faraonů a pyramid se za nádhernými závoji často schovávají příběhy silných a odvážných žen, které bojují se svízelnou situací. Jsou to ženy, které jako mnoho dalších žen na celém světě bojují za své štěstí. Jsou to Egypťanky. Egypťanky, které se někdy musí rozhodovat mezi novým životem a vlastními dětmi.

V Egyptě se ženy po rozvodu ocitají ve složitých situacích. Když se rozvedou, mají několik možností. Mohou zůstat se svými dětmi u svých rodin. V domě svých rodičů či příbuzných. Také se mohou odstěhovat se svými dětmi k novému manželovi, což často není možné. Proč? Protože v Egyptě nesnese hrdý muž, aby někdo jiný vychovával jeho děti. Potom tedy nastává možnost, že žena ponechá děti jejich otci, který je s největší pravděpodobností nechá u své matky nebo sestry.

Je to bolestivá volba, která často reflektuje napětí mezi touhou po vlastním štěstí a láskou k dětem.

Podělím se s Vámi o příběh jedné ženy.

Osudová volba

Asmaa byla vdaná mladá žena. V době manželství porodila syna, kterého velmi milovala. Když byly jejímu chlapečkovi tři roky, její manželství zkrachovalo. Manžel se s ní rozvedl. Asmaa se vrátila ke své rodině, která jí velmi pomáhala. Egyptské rodiny drží opravdu hodně při sobě.  

Žilo se jim celkem dobře. Ale její matka na ní velmi dlouhou dobu tlačila, aby se znovu provdala. Nejspíše to bylo z tradičních důvodů.

Asmaa se tedy vdala. Ale velmi brzy bylo zřejmé, že je štěstí jejího syna v ohrožení. Nebylo to šťastné manželství. Její nový manžel nebyl k jejímu synovi laskavý. Doma panovalo neustálé napětí. Asmaa však žila v tomto manželství ještě dlouhé roky.

Nastal boj. Byl to boj mezi srdcem a tradičními normami. V tomto boji se rodila velká odvaha a láska k vlastnímu dítěti. Asmaa ale často váhala, nechtěla opustit manžela ani dítě.

Její syn dospěl do věku, kdy mohl opustit zemi. Odešel pracovat do Saudské Arábie, aby finančně pomohl své rodině. Ale hlavně také proto, aby skončily problémy mezi jeho matkou a jejím manželem. Asmaa jeho rozhodnutí neunesla. Nemohla žít bez svého syna. Když Egypťan odejde pracovat do jiné země, často se vrací za svou rodinou až za velmi dlouhou dobu, spíše než měsíce jsou to roky. Velmi záleží na finanční situaci rodiny.

Asmaa se rozhodla podruhé rozvést. Věděla, že by zemřela žalem. Tato žena ukázala, že láska matky může překonat i ty nejhlubší společenské překážky.

Tato odvážná Egypťanka, je symbolem boje za lásku a rodinné štěstí. V zemi, kde jsou tradiční role a normy často nepřekonatelné překážky.

Jediné, čeho Asmaa lituje je to, že se k rozvodu nerozhodla dříve.

Blanka Svobodová je učitelkou na základní škole, která se konečně vymanila z kolotoče diet a zhubla. Cítí se plná nové energie a začala si plnit své sny. Její pravidelné cesty do Egypta jsou pro ní zdrojem inspirace a odpočinku. Teď je jejím cílem podělit se o své zkušenosti a inspirovat ostatní k naplněnému životu. Můj příběh si přečtěte zde >>
  • Dobrodružství v Hurghadě

    Stáhněte si a přečtěte příběh, který vás zavede za hranice běžného turismu a odhalí skrytá tajemství.

  • Nejnovější články
  • Kategorie