Jak jsem se stala svobodnější

Vždy jsem byla typická máma, která se nikdy neodvážila vystoupit ze své komfortní zóny. Vždyť bych měla dělat jen to, co ode mě očekává mé okolí. A to jsem taky dělala. Vystudovala jsem, porodila holčičku, vařila, prala a uklízela. Jednou za rok jsem jela na dovolenou a byla spokojená. Své dceři jsem se maximálně věnovala a stále věnuji, ale už mě tolik nepotřebuje. Odešla na její vysněnou střední školu a já si uvědomila, že čelím „syndromu opuštěného hnízda“ a asi se brzy zblázním. Musím to změnit! Tím začalo mé dobrodružství.

Nutkání ke změně, hledání odvahy

Nastalo období hledání, jak se stát samostatnou. Vždy jsem milovala Egypt a jeho kulturu, ale odletět tam sama? Ta myšlenka byla nádherná, ale strašidelná zároveň. Nastal čas, postavit se strachu čelem. To bylo ono! Poletím sama do Egypta. Po dlouhém hledání informací o cestování bez cestovní kanceláře, jsem si zakoupila letenku od letecké společnosti Air Cairo. Recenze na tuto společnost byly skvělé. V nejhorším případě nechám letenku propadnout. Ale naštěstí se tak nestalo.

Svoboda

Už v Praze na letišti mě strach opustil. A když mě vítala Hurghada, cítila jsem, že to je mé nejlepší rozhodnutí za poslední dobu. V Egyptě byl tou dobou ramadán. Vládla tam úžasná atmosféra.

V Hurghadě jsem se cítila svobodná. Jídlo, spánek, meditace, plavání v moři a procházky po městě. O svém čase jsem rozhodovala sama. Cestovala jsem a nasávala egyptskou kulturu. Musím dodat, že Egypťané jsou velmi milí lidé a mají podobný humor jako my.

Stala jsem se samostatnou a svobodnou. A to je to nejdůležitější poselství, které chci předat: Nikdy není pozdě na změny a nalezení odvahy čelit neznámému. A pokud to dokážu já, dokáže to každý. Naučila jsem se rozhodovat sama za sebe.

Žijte tak, jak si opravdu přejete.

Blanka Svobodová je učitelkou na základní škole, která se konečně vymanila z kolotoče diet a zhubla. Cítí se plná nové energie a začala si plnit své sny. Její pravidelné cesty do Egypta jsou pro ní zdrojem inspirace a odpočinku. Teď je jejím cílem podělit se o své zkušenosti a inspirovat ostatní k naplněnému životu. Můj příběh si přečtěte zde >>
  • Dobrodružství v Hurghadě

    Stáhněte si a přečtěte příběh, který vás zavede za hranice běžného turismu a odhalí skrytá tajemství.

  • Nejnovější články
  • Kategorie